Czy kreatory stron mają narzędzia SEO?


Rodzaje stron internetowych są różne. Wyróżniamy np. proste wizytówki, blogi, strony typu portfolio, ale także sklepy. Celem wszystkich z nich jest dotarcie do użytkownika. Nie wystarczy przygotowanie dobrze wyglądającego szablonu, by zyskać odwiedzających. W ułatwieniu zwiększenia widoczności w Internecie pomagają narzędzia SEO. Pozycjonowanie stron internetowych zbudowanych na kreatorach nie jest wcale takie skomplikowane, ale mają swoje ograniczenia.

Kreatory stron internetowych nie dają nam możliwości edycji kodu źródłowego. Zmiany optymalizacyjne pod kątem pozycjonowania musimy zatem wprowadzać poprzez wbudowane narzędzia, które w zależności od platformy, mogą się różnić.

O ile z modyfikacją podstawowych elementów takich jak meta tagów, opisów, nagłówków nie ma problemu, o tyle wdrożenie bardziej zaawansowanych zmian może okazać się niemożliwe.

Pamiętajmy jednak o tym, że kreatory to narzędzia, które są ciągle aktualizowane. Początkowo rozwiązania te praktycznie uniemożliwiały optymalizację strony. Teraz jednak sytuacja ta się zmieniła. Twórcy starają się wprowadzać funkcjonalności pozwalające na dostosowanie stron do obecnych wymagać algorytmów. Wybierajmy kreatory które są SEO Friendly i wspomagają pozycjonowanie.