Koalicja na Rzecz Walki z Bólem i Fundacja Wygrajmy Zdrowie zapraszają na konferencję prasową inaugurującą ogólnopolską kampanię pod hasłem „Rak wolny od bólu”. Spotkanie odbędzie się 26 marca (czwartek) godz. 11.00 w Villi Foksal przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

O tym, że można i powinno się walczyć z bólem nowotworowym opowiedzą:

  • prof. Jerzy Stuhr – Ambasador kampanii „Rak wolny od bólu”
  • dr n. med. Jadwiga Pyszkowska – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej
    dr hab. n. prawn. Dorota Karkowska – Katedra Prawa Ubezpieczeń Społecznych i Polityki Społecznej, Uniwersytet Łódzki, Wiceprezes Fundacji Eksperci dla Zdrowia
  • Szymon Chrostowski – Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie, pomysłodawca Koalicji na Rzecz Walki z Bólem „Wygrajmy z Bólem”, organizator kampanii „Rak wolny od bólu”

Ból jest chorobą samą w sobie i powinien być leczony równie intensywnie jak sam nowotwór. Niestety fałszywe stereotypy panujące w Polsce: „rak musi boleć”, „leki opioidowe to narkotyki” stanowią barierę w leczeniu bólu i są niezgodne z wiedzą medyczną. Dlatego Koalicja na Rzecz Walki z Bólem rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjną „Rak wolny od bólu”. Dzięki poparciu wspaniałego Ambasadora – profesora Jerzego Stuhra i jego zgodzie na społeczny udział w kampanii, organizatorzy akcji mają nadzieję na upowszechnienie wśród pacjentów i personelu medycznego przekonania, że każdy chory z bólem przewlekłym, a zwłaszcza z bólem nowotworowym, ma prawo do jego skutecznego leczenia niezależnie od etapu i rokowań choroby.

  • Czy pacjent z chorobą nowotworową może być wolny od bólu?
  • Czy leki opioidowe niezbędne w leczeniu silnego bólu powinny być nadal regulowane ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii?
  • Czy nie przyszedł już czas na zmiany?
  • Jakie prawa ma cierpiący pacjent?

Te inne zagadnienia będą przedmiotem dyskusji podczas konferencji prasowej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka Plików CookiesZamknij